THE PROFESSOR AND THE MADMAN

Mel Gibson ve Sean Penn gibi iki dev aktörü karşı karşıya getiren “The Professor and the Madman” (Deli ve Dahi), 19. yüzyıldan inanılmaz derecede etkileyici bir hikaye anlatıyor.

19. yüzyılın ortalarında Profesör James Murray akademik kadrosuna yeni katıldığı Oxford’da çok meşakkatli bir görev üstlenir: Uzmanların bir türlü içinden çıkamadıkları onbinlerce kelimelik Oxford İngilizce Sözlüğü’nü tamamlaması gerekmektedir. Küçük bir ekiple işe başlar. Çalışmaları ilerlerken taşradaki bir akıl hastanesinden Dr. William Minor adındaki bir adamdan mektuplar almaya başlar. Bu mektuplarda Dr. Minor, Profesör ve ekibine yardımcı olacak sözcük önerileri getirmektedir. Profesör sözlüğe katkı veren bu gizemli figürü tanımak için akıl hastanesinin yolunu tutar. İlk yönetmenlik denemesiyle Farhad Safinia iki büyük oyuncuyu bir araya getiriyor. Mel Gibson ve Sean Penn filmde karşılıklı döktürüyorlar. Eddie Marsan, Natalie Dormer, Steve Coogan, Stephen Dillane, Ioan Gruffudd, Jeremy Irvine gibi başka tanınmış simaların da varlığıyla “The Professor and the Madman”, son dönemdeki en ilginç tarihi filmlerden biri.

THE PROFESSOR AND THE MADMAN
THE PROFESSOR AND THE MADMAN
THE PROFESSOR AND THE MADMAN

beIN CONNECT

En sevdiğiniz programları TV'de, web'de, cepte ve tablette, beIN CONNECT uygulamaları ile hiçbir ek ücret ödemeden izleyebilirsiniz*.
beIN CONNECT'i keşfetmek için tıklayın!

Digiturk bir beIN MEDIA GROUP kuruluşudur.
Yeni üyelik numarası0212 473 73 77