STAN & OLLIE

Sinema tarihinin belki de en büyük komedi ikilisini beyazperdeye taşıyan “Stan & Ollie” (Laurel İle Hardy) ile yönetmen Jon S. Baird dev isimlerin kariyerlerinin son yıllarına çeviriyor kamerasını. Filmde Stan Laurel’i Steve Coogan, Oliver Hardy’yi ise John C. Reilly canlandırıyor.

Laurel ile Hardy sinema tarihinin en ünlü, en popüler komedi ikilisidir. Sessiz sinema döneminden başlayarak yıllarca sinema salonlarını gülmekten kırıp geçirmişlerdir. Fakat birçok sanatçı gibi onların da son yıllarında hem popülariteleri düşmüş hem de maddi sıkıntılar karşılarına çıkmıştır. Jon S. Baird’in yönettiği “Stan & Ollie” işte meşhur komedi ikilisinin son yıllarında biraz da düşen popülariteleri nedeniyle çıktıkları İngiltere turnesine odaklanıyor. Laurel ile Hardy kariyerleri boyunca sergiledikleri müthiş fiziksel komedi yeteneklerini bu turne boyunca İngiltere’nin tiyatro sahnelerinde de sergiliyorlar. Fakat zaman onların da dostluklarını yıpratmıştır sanki. Turne boyunca aralarında bir gerilim tırmanmaya başlar. Üstelik, ikiliden Oliver Hardy’nin hastalığı ilerlemektedir. Hardy’yi canlandıran John C. Reilly’nin Altın Küre adaylığı kazandığı filmde Steve Coogan da Stan Laurel’ı büyük bir yetkinlikle oynuyor. İki aktör de karakterlerinin fiziksel benzerliklerini kusursuza yakın bir şekilde inşa ediyorlar. Ortaya bu büyük ikilinin bilinmeyen ilişkilerine dair yer yer komik, yer yer de hüzünlü bir film çıkıyor.

STAN & OLLIE
stan_ollie
stan_ollie

beIN CONNECT

En sevdiğiniz programları TV'de, web'de, cepte ve tablette, beIN CONNECT uygulamaları ile hiçbir ek ücret ödemeden izleyebilirsiniz*.
beIN CONNECT'i keşfetmek için tıklayın!

Digiturk bir beIN MEDIA GROUP kuruluşudur.
Yeni üyelik numarası0212 473 73 77