PARASITE


En İyi Film ve En İyi Yönetmen dahil 4 dalda Oscar kazanarak muazzam bir başarıya imza atan Güney Kore filmi “Parasite” (Parazit), varlıklı bir ailenin yanında çalışmaya başlayan fakir bir ailenin komik başlayan ama zamanla gerilime kayan müthiş öyküsünü anlatıyor.

Kim Ailesi, Seul’un varoş bir mahallesinde yarı bodrum bir dairede gündelik işlerle hayatlarını idame ettirmeye çalışan fakir bir ailedir. Ailenin delikanlı oğlu bir arkadaşı vasıtasıyla çok varlıklı Park Ailesi’nin küçük çocuğuna İngilizce özel ders vereceği bir iş bulur. Ders vermeye gittiği bu ailenin ultra lüks rezidanslarında kendisini sevdirmesiyle birlikte akrabalarını da aynı evde işe aldırmaya başlar: Kız kardeşini resim öğretmeni, babasını özel şoför, annesini de kahya olarak eve yerleştirir. Çok geçmeden Kimler ile Parklar’ın hayatları iç içe geçecektir. Bu sene sinema tarihinde başka bir filmin başaramadığını yapıp En İyi Film Oscar’ına uzanan İngilizce olmayan ilk film ünvanını elde eden “Parasite”, yaratıcısı Bong Joon Ho’ya da yönetmenlik Oscar’ını getirdi. Ayrıca En İyi Uyarlama Senaryo ve En İyi Uluslararası Film Oscar’larının da sahibi oldu. Güney Koreli usta yönetmen Bong Joon Ho’nun Hitchcock tarzı bir gerilime imza attığı bu özel başyapıt başta ülkemiz olmak üzere dünyanın geri kalanında da büyük ilgi gören, önemli bir sinema olayına dönüştü.

Parasite
Parasite
Parasite

beIN CONNECT

En sevdiğiniz programları TV'de, web'de, cepte ve tablette, beIN CONNECT uygulamaları ile hiçbir ek ücret ödemeden izleyebilirsiniz*.
beIN CONNECT'i keşfetmek için tıklayın!

Digiturk bir beIN MEDIA GROUP kuruluşudur.
Yeni üyelik numarası0212 473 73 77