MÜSLÜM

Türk müziğine damga vuran isimlerden Müslüm Gürses’in hayatını anlatan “Müslüm”, Timuçin Esen ve Zerrin Tekindor’un muhteşem oyunculuklarıyla çok güçlü bir biyografik film.

2013’te kaybettiğimiz Müslüm Gürses, Türk müziğinin son 30 yılında en çok ses getirmiş isimlerden biridir. Türk sineması ise geçen yıl onun biyografisini anlatan “Müslüm”le bu büyük sesi başarılı bir biçimde anmış oldu. Müslüm Gürses’e Timuçin Esen’in (ki yetenekli aktör büyük ustanın bütün parçalarını kendisi seslendiriyor), ‘hayat arkadaşı’ Muhterem Nur’a ise Zerrin Tekindor’un muhteşem performanslarla hayat verdikleri “Müslüm”de daha küçük yaşta Adana’nın varoşlarında tanışıyoruz kahramanımızla. Küçük Müslüm trajik bir biçimde annesini ve küçük kardeşini kaybediyor. Erken yaşta müzikle tanıştıktan sonra ise hayatı bir daha eskisi gibi olmuyor. Müzik hayatının merkezine yerleşiyor ve yavaş yavaş izbe meyhanelerden tüm Türkiye’nin sevgilisi olmaya doğru giden yollar açılıyor Müslüm Gürses için. Vizyona girdiği 26 Ekim’den itibaren 6,5 milyon izleyiciye ulaşarak çok büyük bir başarıya imza atan filmin yan rollerinde de Erkan Can, Güven Kıraç, Altan Erkekli ve Erkan Kolçak Köstendil gibi usta ve yetenekli isimleri görüyoruz.

Müslüm
Müslüm
Müslüm

beIN CONNECT

En sevdiğiniz programları TV'de, web'de, cepte ve tablette, beIN CONNECT uygulamaları ile hiçbir ek ücret ödemeden izleyebilirsiniz*.
beIN CONNECT'i keşfetmek için tıklayın!

Digiturk bir beIN MEDIA GROUP kuruluşudur.
Yeni üyelik numarası0212 473 73 77