LOVECRAFT COUNTRY

Jordan Peele’in yarattığı “Lovecraft Country”, 1950’lerde ABD’yi boydan boya kat eden genç bir siyahinin bir yandan kayıp babasını aramasını bir yandan da tanık olduğu olağanüstü olayları anlatan korku öğeleriyle bezeli fantastik bir dizi.

Matt Ruff’ın 2016 tarihli romanından uyarlanan “Lovecraft Country”, gerek hikayesi gerek atmosferi açısından son dönemde çekilmiş en ilgi çekici dizilerden biri. Yaratıcıları “Get Out”, “Us” filmleri ve son “The Twilight Zone” dizisinin de arkasında olan Jordan Peele ile Misha Green. 1950’lerde Amerika’da geçen öykü bizi siyahi genç Atticus Black’le tanıştırıyor. Arkadaşı Letitia ve amcası George’la kayıp babasını bulmak üzere Amerika’yı baştan başa geçecekleri bir yolculuğa çıkan Atticus’un yaşadığı olağanüstü olaylara tanık oluyoruz dizi boyunca. Bir yandan ülkenin dört bir yanında hüküm süren ırkçılıkla mücadele ederken, diğer yandan da sık sık doğaüstü olaylarla karşılaşıyorlar. Kaleme aldığı ucuz korku romanlarıyla edebiyat meraklılarının sevdiği bir yazar olan H.P. Lovecraft’a da saygı duruşunda bulunan dizinin başrollerini Jonathan Majors, Jurnee Smollett, Courtney B. Vance, Michael Kenneth Williams ve Abbey Lee paylaşıyor. Ürkütücü ve fantastik öğeleri başarıyla harmanlayan dizi günümüzde ABD’de yeniden gündeme gelen ırkçılık sorununu da farklı ve etkileyici bir dille masaya yatırıyor.

Lovecraft Country
Lovecraft Country
Lovecraft Country

beIN CONNECT

En sevdiğiniz programları TV'de, web'de, cepte ve tablette, beIN CONNECT uygulamaları ile hiçbir ek ücret ödemeden izleyebilirsiniz*.
beIN CONNECT'i keşfetmek için tıklayın!

Digiturk bir beIN MEDIA GROUP kuruluşudur.
Yeni üyelik numarası0212 473 73 77