THE LION KING


Bu sene görsel efektleriyle Oscar’a aday olan 2019 tarihli “The Lion King” (Aslan Kral), 90’larda bir kuşağı peşinden sürüklemiş küçük aslan Simba’nın maceralarını bu kez bilgisayar destekli görüntülerle yeniden peliküle aktardı.

Sadece Disney’in değil, genel olarak Hollywood’daki tüm stüdyoların animasyonlara bakışını değiştiren 1994 tarihli “The Lion King” (Aslan Kral), müzikleri ve duygusal hikayesiyle o yılın en çok gişe yapan filmlerinden biri olmuştu. 2019’da Disney o animasyonu bilgisayar destekli gerçek görüntüler eşliğinden yeniden çekti. Filmin yönetmenlik koltuğunda “Iron Man” serisinin ilk iki filminin yanı sıra “Chef”, “The Jungle Book” gibi filmlerle de dikkat çeken Jon Favreau oturuyordu. Hikaye ilk filmi bilenler için tanıdık elbette: Küçük Simba gününü gün ederek yaşayan bir yavru aslandır. Babası aslan klanının kralı Mufasa’nın koruyucu kanatları altında hayat onun için çok kolay akıp gitmektedir. Fakat hain amcası Scar’ın yaptığı planlar çok yakında Simba’yı hayatının en zorlu yolculuğuna çıkmak zorunda bırakacaktır. Babası Mufasa’nın ani ölümüyle amcası tarafından aslan klanından sürülen Simba yıllar sonra babasının intikamı için geri dönecektir. Bu seneki Oscar’larda görsel efektleriyle aday olan bu ‘2019 model’ “The Lion King” de ilki gibi müthiş bir gişe başarısına ulaştı ve dünya çapında topladığı 1,6 milyar dolarlık hasılatla “Avengers: Endgame”in rekor başarısının ardından gişede yılı 2 numarada tamamladı.

The Lion King
The Lion King
The Lion King

beIN CONNECT

En sevdiğiniz programları TV'de, web'de, cepte ve tablette, beIN CONNECT uygulamaları ile hiçbir ek ücret ödemeden izleyebilirsiniz*.
beIN CONNECT'i keşfetmek için tıklayın!

Digiturk bir beIN MEDIA GROUP kuruluşudur.
Yeni üyelik numarası0212 473 73 77