Türkiye’de futbolun adresi değişmedi

Spor Toto Süper Lig maçları 5 sezon daha kendi evi Digiturk’teTürkiye’de futbolun adresi değişmedi

Türkiye’nin lider dijital platformu Digiturk, Spor Toto Süper Lig naklen yayın haklarını 5 yıl süreyle elde etti. Yıllık 500 milyon dolar karşılığında ihaleyi kazanan Digiturk, bir kez daha Türkiye’de futbolun tek adresi oldu. 2021-2022 sezonu sonuna dek Spor Toto Süper Lig maçları sadece Digiturk’te olacak.

Türkiye’de sporun en büyük destekçisi olan Digiturk, 21 Kasım 2016 Pazartesi günü Türkiye Futbol Federasyonu’nun Riva’daki genel merkezinde düzenlenen ihale sonucu Spor Toto Süper Lig maçlarının tek yayıncısı olma hakkını elde etti. 

Digiturk 16 sezondur tek resmi yayıncısı olduğu Spor Toto Süper Lig maçlarını yıllık 500 milyon dolar + KDV değerindeki teklif karşılığında, 5 sezon daha yayınlayacak. Maçlar, 2021-2022 sezonu sonuna dek sadece Digiturk’te yayınlanacak. 

İhale sonrası bir açıklama yapan beIN MEDIA GROUP Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Nasser Al-Khelaïfi, Digiturk’ün 5 sezon daha Spor Toto Süper Lig’in tek yayıncısı olma ayrıcalığını sürdürmesinden duyduğu memnuniyeti ifade etti. 

Al-Khelaïfi açıklamasında şunları söyledi: “Spor Toto Süper Lig yayın haklarını bir kez daha tek yayıncı olarak elde etmiş olmaktan gururluyuz. Bu, Türkiye’de bugüne dek spora yapılmış en büyük yatırım. Digiturk’ün yenilikçi yayıncılık anlayışını beIN MEDIA GROUP’un küresel tecrübe ve uzmanlığıyla daha da geliştirmek için sabırsızlanıyoruz. Önceliğimiz, abonelerimiz ve Süper Lig’i takip eden futbolseverlere ileri teknoloji ile en kaliteli hizmeti sunabilmek. Türkiye’ye ve Türkiye futboluna inanıyoruz. Hem Digiturk hem de Türk futbolu için yeni bir dönemi başlatıyor olmak bizim için son derece heyecan verici.”

beIN MEDIA GROUP CEO Vekili, Digiturk Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve CEO’su Yousef Al Obaidly ise açıklamasında şu sözlere yer verdi: “Bu özel günde, Digiturk’ün hizmet kalitesini artırma yönünde yeni projeler hayata geçirmek gibi önemli bir sorumluluk almış bulunuyoruz. beIN MEDIA GROUP olarak en önem verdiğimiz husus Digiturk’ün yayın kalitesini güçlendirmek ve yenilikçi yaklaşımımızı sürdürerek abonelerimize en iyi içerik ve teknolojiyi sunabilmek. Şimdiye dek olduğu gibi bundan sonra da futbolseverlere en iyi ve en son teknolojiyi sunarak, futbol izlemekten alınan zevki en üst noktaya taşıyacağız. Türkiye Futbol Federasyonu'na ve Kulüpler Birliği’ne bu başarılı ihale süreci için teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu süreçte Kulüpler Birliği, ihaleye katılanları fiyatın yükseltilmesi yönünde teşvik ederek; ligin değerinin artışına katkı sundu. Bu çerçevede, önümüzdeki dönemde bizim de Kulüpler Birliği koordinasyonunda kulüplerimizden yoğun iş birliği beklentimiz artıyor.”

En zengin spor içeriği yine Digiturk’te 
Digiturk izleyicilerine dünyanın en iyi liglerinden en heyecanlı maçları sunmaya devam ediyor. Spor Toto Süper Lig ve aralarında İngiltere Premier Lig’i, İspanya La Liga, Fransa Ligue 1, İtalya Serie A’nın da yer aldığı Avrupa’nın en iyi liglerinin yanı sıra Fransa Lig Kupası, Brezilya Serie A, Turkish Airlines Euroleague, Spor Toto Basketbol Ligi, ATP Masters 1000 Tenis Lig’i gibi dev organizasyonlar sezon boyunca beIN SPORTS ekranlarında olacak.

Güncelleme: 13:42 21 Kasım 2016 Pazartesi
Digiturk bir beIN MEDIA GROUP kuruluşudur.