Ramazan ayının coşkusu Digiturk’te yaşanır

Ramazan ayının coşkusu Digiturk’te yaşanır

Digiturk, Ramazan ayına özel hazırladığı zengin içerikli programlarıyla bu özel ayın coşkusunu 1 No’lu kanalında ekrana taşıyor. “Digi Ramazan” bu yıl da yine 11 ayın sultanı Ramazan’ın ruhuna uygun programları ve zengin içerikleri ile tüm Digiturk üyeleriyle buluşacak. Ramazan’a özel programlar arasında, ödüllü Şef Yunus Emre Akkor’un Anadolu, Ortadoğu ve Osmanlı mutfağından yaptığı enfes yemekleri sunacağı, ünlü oyuncu İpek Tuzcuoğlu’nun sunumu ile gerçekleşecek “Lezzetli Sohbetler” programı dikkat çekiyor. 

Türkiye’nin ilk ve lider dijital yayın platformu Digiturk, tüm üyelerine şifresiz olarak sunulan ve Ramazan ayına özel içerikler yayınladığı “Digi Ramazan”ı bu yıl üçüncü kez ekranlara taşıyor.

Digiturk’ün 1 No’lu kanalından yayın yapacak olan “Digi Ramazan” 5 Haziran’ı 6 Haziran’a bağlayan gece saat 00:00 itibariyle izleyicilerle buluşacak. Bir ay boyunca tüm Digiturk üyelerine açık olarak yayın yapacak “Digi Ramazan” kanalında, Ramazan’a özel sohbet programları, Cuma Namazı ve Kâbe’den canlı bağlantıların da arasında bulunduğu birçok özel içerik yer alacak.

Digiturk izleyicilerine dopdolu bir Ramazan vadeden “Digi Ramazan”da Hafız Osman Şahin ile Mukabele programında Ramazan boyunca her gün 05:45 ve 18:30 saatlerinde Kur’an-ı Kerim okunacak. Dervişlerin yaşamını anlatan “Aşk’la Erenler” Ramazan boyunca her gün 20:50’de ekranlara gelirken, bitmeyecek bir yol hikayesini anlatan Yunus Emre: Aşkın Yolculuğu ise Ramazan boyunca her gün 21:15’de bu kutsal ayın bereketini ve coşkusunu evlere getirecek.

“Digi Ramazan” ile Ramazan boyunca her gün 08:45 ve 13:30 saatlerinde Kur’an-ı Kerim’in nasıl okunacağı öğretilirken, her öğlen yayınlanacak canlı Kâbe yayını ile kutsal topraklara doğru uzanan bir yolculuğa çıkılacak. Cuma Namazı, Kadir Gecesi’ne özel programlar ve Bayram Namazı da Ramazan ayı boyunca Digiturk üyeleri ile buluşacak. Ayrıca iftar ve sahur vakitleri Digiturk ekranlarından dakika dakika takip edilebilecek. Üstelik bu içerikler, Digiturk Portal’da Ramazan Özel uygulamasında olacak. Bu özel uygulamayla dini programlar, ilahiler ve çok daha fazlası Ramazan boyunca Digiturk’lülerin kumandasının diğer ucunda olacak.

beIN GURME’den Ramazan’a özel bir program; “Lezzetli Sohbetler”
beIN GURME ve “Digi Ramazan” ekranları Ramazan’ı özel bir programla karşılıyor. “Lezzetli Sohbetler”, Ramazan Ayı boyunca her gün, iftardan önce saat 19.30’da beIN GURME’de olacak. Ödüllü Şef Yunus Emre Akkor’un Anadolu, Ortadoğu ve Osmanlı mutfağından yaptığı enfes yemekleri sunacağı Lezzetli Sohbetler’de, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Kamil Yaşaroğlu sohbetiyle programa eşlik edecek. Ünlü oyuncu İpek Tuzcuoğlu’nun sunumu ile gerçekleştirilecek programda sağlık, yeme içme ve Ramazan’da dikkat edilmesi gereken hususlar gibi konular masaya yatırılırken, birbirinden değerli konuklar keyifli sohbetleriyle izleyici ile buluşacak. “Lezzetli Sohbetler”, Ramazan Ayı boyunca her gün beIN GURME ile eş zamanlı “ Digi Ramazan “ kanalında da yayınlanacak. 

Güncelleme: 09:16 07 Haziran 2016 Salı
Digiturk bir beIN MEDIA GROUP kuruluşudur.