Futbolun Süperleri Ödül Töreni için hazırlıklar Jüri Toplantısıyla Başladı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile Spor Toto Süper Lig’in, 20. yılını kutlayan yayıncı kuruluşu Digiturk tarafından düzenlenecek “Futbolun Süperleri” ödül töreni hazırlıkları Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirilen jüri toplantısıyla resmen başladı.Futbolun Süperleri Ödül Töreni için hazırlıklar Jüri Toplantısıyla Başladı

Ali Gültiken, Alpay Özalan, Bünyamin Bozgeyik, Güntekin Onay, Servet Yardımcı, Şansal Büyüka ve Tugay Kerimoğlu’ndan oluşan özel jürinin OPTA verilerinden yararlanarak belirleyeceği aday listeleri üzerinden, taraftarların oyları ve SPOR TOTO Süper Lig’de forma giyen oyuncuların yapacakları seçimler ile Futbolun Oscarları sahiplerini bulacak.

Yıldız isimler, 2 Mayıs’ta düzenlenecek dünya çapında organizasyonda kırmızı halıda boy gösterirken, futbolseverler 25 Mart Pazartesi günü itibariyle www.futbolunsuperleri.com adresinden oylalarını kullanmaya başlayabilecek.


Türkiye Futbol Federasyonu ve Digiturk’ün önemli bir inisiyatif üstlenerek geçtiğimiz sezon ilkini düzenlediği ‘Futbolun Süperleri’ Ödül Töreni’nin ikincisi için geri sayım başladı.

2018-2019 Spor Toto Süper Lig Lefter Küçükandonyadis Sezonu’nun süperlerinin belirleneceği tören için hazırlıklar, Çırağan Sarayı’nda düzenlenen jüri toplantısı ile başladı.

Ali Gültiken, Alpay Özalan, Bünyamin Bozgeyik, Güntekin Onay, Servet Yardımcı, Şansal Büyüka ve Tugay Kerimoğlu’nun katıldığı toplantıda törenin yol haritası ve hazırlıkları ele alındı. OPTA verilerinden yararlanılarak oluşturulacak aday listeleri üzerinden taraftar ve oyuncular seçimlerini yaparak yılın süperlerini belirleyecekler.

25 Mart’ta taraftarlar oy kullanmaya başlayabilecek

Geçtiğimiz yıl futbol ailesini eksiksiz bir şekilde bir araya getiren tören, bu yıl Çırağan Sarayı’nda, çok özel bir programla 2 Mayıs Perşembe günü gerçekleştirilecek. Spor dünyasının yanı sıra iş, sanat ve cemiyet hayatından da seçkin konukların davetli olacağı, 5 kıtada 100’den fazla ülkede canlı yayınlanacak üst düzeydeki organizasyon Arsene Wenger, Jose Mourinho, Marcel Desailly ve Ruud Gullit gibi uluslararası konukların katılımıyla da onurlandırılacak.

Taraftarlar, 25 Mart tarihinden itibaren 30 Nisan’a kadar www.futbolunsuperleri.com adresi üzerinden yılın süperlerine oy verebilecekler.

Güncelleme: 09:36 15 Mart 2019 Cuma
Digiturk bir beIN MEDIA GROUP kuruluşudur.