Digiturk’ten Türkiye’de ilk Türkçe betimlemeli yabancı dizi

Türkiye’de ilk kez yabancı bir dizi Sesli Betimleme Derneği işbirliği ile görme ve işitme engelliler için Türkçe olarak sesli betimlendi. Digiturk’ün sesli betimleme kategorisine dikkat çekmek ve Türkiye’de bu yönde yapılan çalışmaları desteklemek amacıyla düzenlenen etkinlikte Westworld dizisinin ilk bölümünün betimlemeli özel gösterimi gerçekleştirildi.Digiturk’ten Türkiye’de ilk Türkçe betimlemeli yabancı dizi

Türkiye’nin lider ve öncü dijital platformu Digiturk, Türk yayıncılığında öncülük ettiği çalışmalara bir yenisini daha ekledi. Her kesimden izleyicisine en iyi ve en güçlü yapımları sunma gayesiyle yürüttüğü çalışmalara ara vermeksizin devam eden Digiturk, görme ve işitme engellilerin film ve dizileri rahatça izleyebilmesi ve ülkemizde yaygınlaşan betimleme üzerindeki farkındalığı artırmak amacıyla Türkiye’de ilk kez bir Hollywood dizisinin sesli betimlemesini hazırlatarak özel gösterim düzenledi.


22 Şubat Çarşamba günü Kanyon AVM Cinemaximum Sineması’nda düzenlenen özel gösterime Digiturk yöneticilerinin yanı sıra Sesli Betimleme Derneği (SEBEDER) yönetici ve üyeleri, gazeteciler ve davetli misafirler katıldı. Özel gösterimde dünyaca ünlü Westworld dizisinin birinci sezon birinci bölümü etkinliğe katılanlarca hep birlikte izlendi. Yabancı dizi alanında bir ilk olma özelliği taşıyan projeden memnun kaldıklarını belirten davetliler sesli betimleme çalışmalarının artırılması yönünde görüş belirtti.


Türkiye’de yeni gelişmekte olan sesli betimleme konusunda da öncü tavrından ödün vermeyen Digiturk, toplam 129 filme erişen sesli betimlemeli kataloğuyla tüm takipçilerine keyifli bir TV tecrübesi sunmak için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda, Dilediğin Zaman Dilediğin Yerde uygulamaları sayesinde tüm Digiturk üyeleri sesli betimlemeli film kataloğuna erişebiliyor. Ayrıca beIN MOVIES Premier ve beIN MOVIES Action kanallarında her hafta birer film sesli betimleme özelliğiyle yayınlanıyor. Ek olarak Digiturk, özel içerik çalışmaları dışında ayrıca tüm engelli üyelerine abonelik ücretlerinde yüzde 50 indirim olanağı sunuyor.

Güncelleme: 22:24 23 Şubat 2017 Perşembe
Digiturk bir beIN MEDIA GROUP kuruluşudur.