beIN IZ HD tüm belgesel tutkunlarını en iyileri izlemeye davet ediyor

beIN IZ HD tüm belgesel tutkunlarını en iyileri izlemeye davet ediyor

Ses getiren yapımlarıyla belgesel severlerin en çok tercih ettiği tematik kanal olan beIN IZ HD Temmuz ayı boyunca bugüne kadar hazırlanan en iyi belgesellerden oluşan özel seçkiyi izleyicileriyle buluşturuyor.

Özel gösterim serisi; arkeolojiden tarihe, kültür sanattan, geziye, yaban hayatından doğa, deniz kültürü ve sualtına kadar geniş yelpazedeki büyüleyici bölümleri ile ay boyunca Digiturklülere belgesel şöleni sunacak.


Türkiye’nin belgesel ekranı beIN IZ, her ay için belirlediği konsept çerçevesinde sunduğu yayınlar ile izleyicilerini bambaşka yolculuklara çıkarıyor. beIN IZ Temmuz ayında, bugüne kadar yapılan en iyi yapımları izleyicileriyle buluşturuyor. Kanal, gezi, kültür, macera, doğa ve daha pek çok farklı alandaki ses getiren programları ve çarpıcı belgeselleriyle çok özel bir Temmuz ayı vaat ediyor.

Belgesel heyecanı tüm hızıyla sürüyor

İstanbul'u çevreleyen tılsımlı taşların, yeraltını sarmalayan dehliz ve sarnıçların, dilden dile anlatılan öykü ve destanların Coşkun Aral'la gün yüzüne çıktığı “Taşların Tılsımı”, klasik müziğin Türkiye'deki en önemli temsilcilerinden şef Cem Mansur’un beIN IZ ekranına konuk olduğu “Maestro”, Mesut Yar’ın Salamis’in kültür ve sanata dair izlerini ekrana taşıdığı “Salamis” ve Viyana’nın anlatıldığı “Sanatın Başkenti Viyana” belgesel tutkunlarına dopdolu içerikler sunacak.

Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası'nın, Beethoven'ın evine yolculuğunun ekranlara geleceği “Müziğin Almanya Yolculuğu”, Anadolu'nun en büyük imparatorluklarından Hititler'in gizemli başkenti Hattuşaş’ın tanıtıldığı “Hititler'den Bugüne Hattuşa”, İstanbul’un bisikletle keşfi “Bisiklet Şehri” ve Türk komedi sinemasına damgasını vuran filmlerin, yönetmen ve oyuncuların bir araya geldiği “Beyazperdenin Gülen Yüzleri” Temmuz ayını güzelleştirecek içerikler olarak belgeselseverleri bekliyor.

“Ölüm Yürüyüşü: Srebrenitsa”, “İki Bin Yıllık Gizlilik”, “Sarıkamış'ta Bir Gölge: Kurt”, “Kara Yeşil Kara Orman”, “Kerem Görsev'le Balkanlarda Caz”, “Suya Düşen Işık”, “Dibeklihan”, “Bir Ormana En Çok Hangi Renk Yakışır”, “Küba'nın Şehirleri”, “Sözler Barış Manço”, “Nehrin Kıyısında: Akyaka”, “İçinden Sınır Geçen Şehir: Lefkoşa”, “Longimanus”, “İmkansız Aşkın Öyküsü: "Ninatta" Operası”, “Yanık Ülke Kula”, ve “Zamanın Gölgesinde Göynük” kanalın diğer önemli yapımları olarak öne çıkıyor.

beIN IZ 2018 yayın döneminde her ay yeni bir konsept, yeni yüzler ve dolu dolu programlarıyla izleyicilerine en keyifli ve renkli içeriği sunmaya devam edecek.

Güncelleme: 09:51 13 Temmuz 2018 Cuma
Digiturk bir beIN MEDIA GROUP kuruluşudur.