40 Yıllık Efsane Rocky Balboa

40 Yıllık Efsane Rocky Balboa’nın yükselişine yeniden tanıklık edin.40 Yıllık Efsane Rocky Balboa

En iyi ve güçlü yapımların adresi Digiturk, sinema tarihinin kült serilerinden Rocky serisini izleyicilerle buluşturuyor. Adını sinema tarihine altın harflerle yazdıran ve geçtiğimiz günlerde 40’ıncı yılını kutlayan Hollywood’un efsanevi karakteri Rocky Balboa, 28 Kasım – 3 Aralık tarihleri arasında Movimax Action HD ekranında hayranlarıyla buluşacak. 

Heyecan dolu yapımlarla izleyicileri ekrana kilitleyen beIN MOVIES ACTION HD bu kez özel bir seriyi ekranlarına taşıyor. Sylvester Stallone tarafından canlandırılan İtalyan Aygırı lakaplı Rocky Balboa’nın Philadelphia’nın varoşlarından yıldızlığa uzanan epik hikayesini konu alan seri, unutulmaz müzikleri ve sinema tarihine geçen heyecan dolu sahneleriyle sinemaseverlere zamanın nasıl geçtiğini unutturacak. 

Serinin üç Oscar ödüllü ilk filmi “Rocky”de (1976) Philadelphia’nın kenar mahallesinde yaşayan kimsesiz bir boksörken Dünya ağır sıklet Boks Şampiyonu Apollo Creed’in maç teklifiyle hayatı değişen Rocky Balboa, serinin dram ağırlıklı ikinci filmi “Rocky II”deyse (1979) eşi Adrian ve sevdiği iş olan boks arasında kalarak bir tercih yapmaya zorlanıyor. Ünlü Amerikan güreşçisi Hulk Hogan ve Türkiye’de “A Takımı” dizisiyle tanınan Mr. T’nin de rol aldığı “Rocky 3-Veda”daysa (1982) artık kendini ispatlamış bir şampiyon olan Rocky Balboa, zorlu rakipler ve özel hayatında yaşadığı iniş çıkışlar karşısında unvanını koruma mücadelesi veriyor. 1985 yılında çekilen serinin dördüncü filmiyse Soğuk Savaş döneminin siyasi atmosferinden etkilenerek ABD ve Sovyetler Birliği arasındaki mücadeleyi konu ediniyor. “Rocky 4”te Balboa, artık yakın dostu olan Apollo Creed’in intikamını almak için Dolph Lundgren’in canlandırdığı SSCB şampiyonu Ivan Drago’yla epik bir mücadeleye girişiyor. Orijinal serinin son filmi “Rocky 5”te (1990) kariyeri boyunca girdiği yıpratıcı maçların etkisini vücudunda hissetmeye başlayan Rocky Balboa bunun üstüne bir de finansal sorunlarla baş etmek zorunda kalıyor. Tüm bunların etkisiyle eldivenlerini asarak emeklilik kararı alan İtalyan Aygırı, genç ve başarılı boksör Tommy Gun’ın antrenörlüğünü üstleniyor. Ancak bu yeni serüveni de dramatik şekilde sonlanıyor.

16 yıl aradan sonra seriye eklenen; ünlü karakterin artık boksu tamamen bırakmış, eşi Adrian’ı kaybetmiş ve restoran işletmeciliği yaparken ani bir kararla son kez, üstelik kendisinden çok daha genç bir şampiyona karşı maça çıkmasını konu alan “Rocky Balboa” 3 Aralık Cumartesi beIN MOVIES ACTION HD ekranında olacak. 

Dünya çapında toplam 1.2 milyar doların üzerinde gişe hasılatı elde ederek sinema tarihinin unutulmaz serilerinden biri hâline gelen Rocky’nin altı filmi 28 Kasım – 3 Aralık tarihleri arasında Digiturk’ün heyecan dolu kanalı beIN MOVIES ACTION HD’de izleyicilerle buluşacak.

Güncelleme: 16:15 06 Aralık 2016 Salı
Digiturk bir beIN MEDIA GROUP kuruluşudur.