HIS DARK MATERIALS

Philip Pullman’ın popüler roman üçlemesinden uyarlanan “His Dark Materials”, fantastik tutkunlarını mest edecek, gelmiş geçmiş en yüksek bütçeli İngiliz macera dizilerinden biri.

Kaleme aldığı usta işi fantastik romanlarla tanınan Philip Pullman’ın 40 farklı dile çevrilmiş “Altın Pusula” serisinin “Kuzey Işıkları”, “Keskin Bıçak” ve “Kehribar Dürbün” isimli kitaplarından uyarlanan “His Dark Materials” bizi küçük Lyra Belacqua ile tanıştırıyor. Küçük kız kayıp bir çocuk vakasının ardındaki gizemi araştırırken yolu hayli fantastik bir dünya ve canlılarla kesişecektir. Bu serüven boyunca hem kendi ailesi hem de kaderiyle ilgili birçok gerçeğe de vâkıf olacaktır. Yazar Pullman’ın romanı 2007’de yıldız oyuncularla bezeli “The Golden Compass” (Altın Pusula) isimli bir fantastik maceraya rehberlik etmiş, fakat üçlemenin geri kalan filmleri çekilmemişti. Başroldeki Lyra’ya “Logan”dan hatırlayacağımız Dafne Keen’in hayat verdiği “His Dark Materials”da, filmde Daniel Craig’in canlandırdığı amca Lord Asriel rolünde James McAvoy’u, filmde Nicole Kidman’ın bedeninde karşımıza çıkan Marisa Coulter’da Ruth Wilson’ı, yine filmde Sam Elliott’ın suretinde gördüğümüz Lee Scoresby karakterinde ise Lin-Manuel Miranda’yı izleyeceğiz. Henüz gösterilmeye başlamadan 2. sezon için de yeşil ışık yakılan “His Dark Materials”, “Game of Thrones”dan sonra kendine yeni bir bağımlılık arayan fantastik dizi tutkunlarının yeni ilacı olabilir.

HIS DARK MATERIALS
HIS DARK MATERIALS
HIS DARK MATERIALS

beIN CONNECT

En sevdiğiniz programları TV'de, web'de, cepte ve tablette, beIN CONNECT uygulamaları ile hiçbir ek ücret ödemeden izleyebilirsiniz*.
beIN CONNECT'i keşfetmek için tıklayın!

Digiturk bir beIN MEDIA GROUP kuruluşudur.
Yeni üyelik numarası0212 473 73 77