HARRIET

S2020’de En İyi Kadın Oyuncu da dahil olmak üzere 2 dalda Oscar’a aday gösterilen “Harriet” (Harriet: Özgürlük Ateşi), Amerikan tarihine damga vurmuş, köleliğe başkaldıran bir kadının hikayesini anlatıyor.

Amerikan tarihinde 19. yüzyılda yaşamış ve eylemleriyle büyük ses getirmiş, adeta devrimci bir kadın Harriet Tubman. İşin ilginç yanı, bugüne dek Amerikan sineması onun hikayesini hiç filmleştirmemişti. Ta ki 2020 yılına kadar… Cynthia Erivo’nun başrolde olduğu “Harriet”, En İyi Kadın Oyuncu ve En İyi Şarkı Oscar adaylıklarıyla göze çarpan, hayli güçlü bir biyografik öykü anlatıyor. Köle olduğu çiftlikten kaçıp büyük şehre gelen, orada örgütlenip başka birçok siyah köleyi de özgürlüğüne kavuşturan Tubman, cesareti ve kararlılığıyla tarihin akışını değiştiren figürlerden. Son zamanlarda çok beğenilen aktris Cynthia Erivo’nun başrolde adeta döktürdüğü filmde Leslie Odom. Jr., Joe Alwyn, Janelle Monáe gibi başka yıldızlar da önemli rollerde karşımıza çıkıyorlar.

Harriet
Harriet
Harriet

beIN CONNECT

En sevdiğiniz programları TV'de, web'de, cepte ve tablette, beIN CONNECT uygulamaları ile hiçbir ek ücret ödemeden izleyebilirsiniz*.
beIN CONNECT'i keşfetmek için tıklayın!

Digiturk bir beIN MEDIA GROUP kuruluşudur.
Yeni üyelik numarası0212 473 73 77