GREEN BOOK

Bu sene 5 dalda Oscar adayı olup En İyi Film, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ve En İyi Özgün Senaryo dallarında altın heykelciğe kavuşan “Green Book” (Yeşil Rehber), son yıllarda ırkçılığa dair çekilmiş en güçlü filmlerden biri.

1927 ile 2013 yılları arasında yaşamış olan siyahî piyanist Dr. Don Shirley ile İtalyan asıllı Amerikalı Tony Lip’in sekiz haftalık araba yolculuğuna odaklanan “Yeşil Rehber”, gerçek bir hayat hikayesine dayanıyor. Üç yaşında dinleyici karşısına çıkan, on sekiz yaşında ilk konserini veren, iki kere Beyaz Saray’da olmak üzere birçok üst düzey mekanda konser veren, farklı birçok alanda (müzik, psikoloji, litürji sanatı) doktora yapan, akıcı olarak sekiz dil konuşan piyanist Don Shirley’in Güney eyaletlerine yaptığı turne esnasında şoförü hatta bir nevi koruması Tony Lip ile birbirlerini değiştirip dönüştürmeleri ve son tahlilde dost olmalarını odağına alan “Yeşil Rehber”, bir kez daha Amerika’da yaşanmış ve yaşanmakta olan ırkçılık meselesine kapı aralıyor. 2019 Oscar’larında yılın en iyi filmi ve özgün senaryosu seçilmekle kalmayıp Mahershala Ali’ye yardımcı erkek oyuncu dalında da heykelcik kazandıran filmde Viggo Mortensen de yabana atılmayacak bir performans sergiliyor.

Green Book
Green Book
Green Book

beIN CONNECT

En sevdiğiniz programları TV'de, web'de, cepte ve tablette, beIN CONNECT uygulamaları ile hiçbir ek ücret ödemeden izleyebilirsiniz*.
beIN CONNECT'i keşfetmek için tıklayın!

Digiturk bir beIN MEDIA GROUP kuruluşudur.
Yeni üyelik numarası0212 473 73 77