FIRST MAN

“Whiplash” ve “La La Land” gibi çok önemli iki filme imza atan genç yönetmen Damien Chazelle’in üçüncü filmi “First Man” (Ay’da İlk İnsan), ünlü astronot Neil Armstrong’un gezegenimizin uydusuna yaptığı efsanevi yolculuğu Ryan Gosling’in muhteşem oyunculuğu eşliğinde aktarıyor.

Amerika’nın 1969’da Ay’a ayak bastığı ana dair bugüne dek sayısız belgesel çekilmiş olmalı. İlk kez bu nefes kesen seyahatin perde arkasını bu denli gerçekçi bir şekilde aktaran bir konulu film çekildi geçen sene: “First Man” (Ay’da İlk İnsan)… 3 Oscar’lı “Whiplash” ve 6 Oscar’lı “La La Land” (Aşıklar Şehri) ile bir anda Hollywood’un yeni harika çocuğu olarak selamlanan yönetmen Damien Chazelle’in üçüncü uzun metrajı “First Man”, Ay’a ilk ayak basan Neil Armstrong’un dönemin Amerika’sı için büyük öneme sahip bu seyahate nasıl hazırlandığını adım adım anlatıyor. Ünlü astronotu Ryan Gosling’in, karısı Janet’ı Claire Foy’un canlandırdığı, Jason Clarke, Kyle Chandler, Corey Stoll, Patrick Fugit, Ciarán Hinds, Shea Whigham, Lukas Haas gibi usta aktörlerin yan rollerde onlara eşlik ettikleri film, ‘Armstrong için küçük, insanlık için büyük bir adım’ olan bu seyahatin gölgede kalan detaylarını mükemmel bir sinemasal anlatımla aktarıyor.

First Man
First Man
First Man

beIN CONNECT

En sevdiğiniz programları TV'de, web'de, cepte ve tablette, beIN CONNECT uygulamaları ile hiçbir ek ücret ödemeden izleyebilirsiniz*.
beIN CONNECT'i keşfetmek için tıklayın!

Digiturk bir beIN MEDIA GROUP kuruluşudur.
Yeni üyelik numarası0212 473 73 77