ÇİÇERO

2. Dünya Savaşı esnasında Türkiye topraklarında yaşanmış etkileyici bir casusluk hikayesi anlatan “Çiçero”, Erdal Beşikçioğlu’nun usta işi oyunculuğu ve Serdar Akar’ın kıvrak rejisiyle dikkat çeken hayli hareketli bir tarihi film.

2. Dünya Savaşı esnasında Türkiye, İngiltere ve Almanya arasında adeta bir istihbarat cambazlığına soyunduğuna inanılan İlyas Bazna’nın, kod adıyla söylersek Çiçero’nun hikayesini anlatan film, son dönemde Türkiye’de çekilen tarihi öyküler arasında en ilgi çekici olanlardan biri. “Gemide”, “Dar Alanda Kısa Paslaşmalar”, “Barda”, “Behzat Ç.: Seni Kalbime Gömdüm” gibi ses getiren filmlerin yönetmeni Serdar Akar’ın çektiği “Çiçero”da son yıllarda yönetmenin birlikte çalıştığı usta aktör Erdal Beşikçioğlu’nu başrolde görüyoruz. İngiliz konsolosunun evinde kahya olarak çalışan İlyas çok geçmeden para karşılığı Almanlar için casusluk yapmaya başlar. Faaliyetlerini şüpheden uzak yürüten İlyas çok geçmeden oğlunu yaşatmaktan başka bir derdi olmayan, Alman konsolosluğunun güzel çalışanı Cornelia Kapp’a gönlünü kaptırır. Bu, onun gizli görevlerini de tehlikeye atacaktır. Bu yılın başında vizyona girdiği günden itibaren yaklaşık 1 milyon izleyiciye ulaşan “Çiçero”, görüntü yönetiminden prodüksiyon tasarımına kadar dört dörtlük bir tarihi macera filmi.

Çiçero
Çiçero
Çiçero

beIN CONNECT

En sevdiğiniz programları TV'de, web'de, cepte ve tablette, beIN CONNECT uygulamaları ile hiçbir ek ücret ödemeden izleyebilirsiniz*.
beIN CONNECT'i keşfetmek için tıklayın!

Digiturk bir beIN MEDIA GROUP kuruluşudur.
Yeni üyelik numarası0212 473 73 77