CAPTAIN MARVEL

Marvel Sinema Evreni’nin en müthiş kadın kahramanı solo filmiyle karşımızda. Oscar’lı aktris Brie Larson’un başrolde olduğu “Captain Marvel”, birçok açıdan söz konusu evrene damgasını vurmayı başarmış bir film.

Marvel Sinema Evreni “Iron Man”den “Thor”a birçok kahramanın solo filmiyle her geçen gün zenginleşmekte. Ne var ki, bu yıla kadar hiçbir kadın kahramanının solo filmi olmaması Marvel’ı bir süredir eleştirilerin odağına yerleştirmişti. Ta ki “Captain Marvel”a kadar… Uzaydan gelen Carol Danvers’ın hikayesini anlatan filmin başrol koltuğunda Brie Larson oturuyor. Oscar’lı aktris role seçilir seçilmez çizgi romanın hayranlarının desteğini arkasına almıştı. Filmin Larson dışındaki oyuncuları da adeta yıldızlar geçidi: Ben Mendelsohn, Jude Law, Annette Bening, Djimon Hounsou ve Marvel evreninin demirbaşları Ajan Nick Fury rolünde Samuel L. Jackson ve Ajan Coulson olarak da Clark Gregg… Film dünya çapında 1,1 milyar dolarlık hasılata ulaşarak Marvel’ın gişedeki en başarılı örneklerinden birine dönüştü. Son bir not olarak, filmin müziklerinin bir süredir Hollywood’da birçok projede besteci olarak çalışan bir kadının, Türkiye doğumlu Pınar Toprak’ın elinden çıktığını eklemeden geçmeyelim.

Captain Marvel
captain
captain

beIN CONNECT

En sevdiğiniz programları TV'de, web'de, cepte ve tablette, beIN CONNECT uygulamaları ile hiçbir ek ücret ödemeden izleyebilirsiniz*.
beIN CONNECT'i keşfetmek için tıklayın!

Digiturk bir beIN MEDIA GROUP kuruluşudur.
Yeni üyelik numarası0212 473 73 77