X

Kurumsal İletişim

BİLGİ İÇİN:

E-posta: PR@digiturk.com.tr
Fax: 0212 326 00 994 Ocak 2015 tarihi itibariyle geçerli fiyatlarımız aşağıdaki gibidir.

X
4 Ocak 2015 tarihi itibariyle geçerli fiyatlarımız aşağıdaki gibidir.

X


Twitter Facebook Google
Yeni Nesil 3D Nedir ?
 
Bugüne kadar evinizde izlediğiniz 3D yayınlar, standart televizyonlarla ve renkli gözlüklerle (örneğin kırmızı-mavi gözlük) izleyebildiğiniz, ‘Anaglif’ adı verilen yayın teknolojisiyle gerçekleştiriliyordu. Anaglif yayın, 3D hissini vermekte yetersizdi. Yeni Nesil 3D ise, anaglif’ten farklı olarak, 3D uyumlu televizyonlar için Türkiye’de ilk defa Digiturk ’ün sağladığı bir yayın tekniğidir.
 
Nasıl Çalışır?
 
Sinemalara izlediğiniz gerçek 3D yapımlar, insan gözünün normalde gördüğü gibi, çift kamera sistemi ile sol ve sağ olmak üzere 2 farklı açıdan çekilir. Bu içerikler, Yeni Nesil 3D yayın sistemi vasıtasıyla evinize ulaştırıldığında, evinizde kullandığınız 3D TV ve bu TV’ye ait özel gözlük sayesinde çekim sırasında elde edilen sol görüntünün sadece sol gözünüze, sağ görüntünün ise sadece sağ gözünüze gözükmesi sağlanır. Yani sol gözünüz kameranın sol objektifi, sağ gözünüz ise kameranın sağ objektifi yerine geçer ve bu sayede kendinizi çekim yapılan ortamda hissedersiniz. Kullanılan bu üstün teknik sayesinde Türkiye’de ilk defa Digiturk’ün sunduğu Yeni Nesil 3D, gerçek üç boyut deneyimini evinizde yaşamanızı sağlar.

Bu arada aklınızda bulunsun, piyasadaki tüm 3D TV modelleri DIGITURK 3D yayınıyla tamamen uyumlu. Digiturk ’ün gerçekleştirdiği yayın ‘Yan-Yana’ (Side-by-Side) formatında. Yayını izleyebilmek için 3D TV’nizin 3D modunu açmanız ve ‘Yan-Yana 3D’ formatını seçmeniz yeterli olacak. Yeni nesil 3D’de gözlük 3D TV setinin bir parçasıdır. Bu nedenle gözlüğünüzü televizyon setinize göre seçmeniz gerekecek.

Bu arada 3D TV setinizi alırken ihtiyacınız kadar gözlük edinmenizde de fayda var.