Hangi yemek daha sağlıklı?

 
   
YENİ RÖPORTAJ: Dr. Mehmet Öz ile sağlıktan siyasete, her şeyi konuştuk!

 
  Yazın meyve ve sebze şart!
Her sene olduğu gibi ailesiyle beraber tatil yapmak için Türkiye’ye gelen Dr. Mehmet Öz’e yaz aylarında dikkat edilecek konulardan tedavilerde kullandığı müziklere, merak edilen her şeyi sorduk…
*Yazın su dışında, sağlıklı ve serinletici bir içeceğe ihtiyaç duyuluyor. Pek çok kişi limonatayı tercih ediyor, ama bu konuda da tereddütler var. Ne önerirsiniz?
Ben aslında su’yu yerim, içmem! Başta karpuz olmak üzere, yazın bulunabilen meyve ve sebzelerden alırım; bunlar yüksek miktarda su içerir. Karpuz ayrıca tok da tutar, kilo kaybetmeye yardımcı olur.
 
   
The Dr. Oz Show, Emmy Ödülleri’nde ödül kazandı!

 
  Dr. Mehmet Öz’ün ‘The Dr. Oz Show’ programı, 2012 Emmy ödüllerinde ‘En Bilgilendirici Talk Show’ ödülünün sahibi oldu. Geçen sene de Emmy ödülü kazanan programın yapımcısı programın misyonunu şöyle özetledi:

‘The Dr. Oz Show, seyircilerin sağlık ve mutluluk potansiyellerini yüksetmeyi ve iyi bir yaşam sürmelerini amaçlamaktadır.’ Şovun üçüncü sezonu aynı zamanda en çok izlenen sezon oldu. Dr. Mehmet Öz; programın izleyicilerin hayatlarında değişiklik yaratabilecek bir umut ışığı olduğunun altını çizdi."
 
Dr. Öz'den sigarayı bırakma yolları.

 
 
 
14 MART TIP BAYRAMI ÖZEL RÖPORTAJI

 
  21. yüzyılda tıbbın hangi alanlarında büyük gelişmeler bekliyorsunuz?
Hipertansiyonla mücadele alanında büyük gelişmeleler göreceğiz. Önemli araştırmalar gösteriyor ki, cerrahide kateter kullanılması büyük avantajlar sağladı. Bilindiği gibi tansiyon yaşlanmayı hızlandıran en büyük etken ve bu alandaki gelişmeler sağlık konusunda çok etkili olabilir.

Doktor adaylarına ne gibi tavsiyeleriniz var?
Çocuklarıma verdiğim öğütleri vereceğim onlara da: Tutkularınızn peşini bırakmayın. Sevdiğiniz işi yaparsanız, o işte çok başarılı olursunuz.

Başarılı bir doktor olmanın sırrı nedir?
Dinlemesini öğrenmek gerekiyor. “The Dr. Oz Show” benim daha başarılı bir doktor olmamı sağladı bu şov sayesinde nasıl dinlemek gerektiğini öğrendim. Hastaların duygusal durumları fiziksel durumlarını etkiler, ve onlar kendilerini dinletmek isterler. Bu iyileştirici bir etkendir.

Kariyerinizde büyük başarılar elde ettiniz. Şimdiki büyük hedefinizi merak ediyoruz?
Kariyerimi ameliyathanelerden televizyon ekranlarına taşıdım ve bunu insanlara yardım etmeyi hedefleyerek yaptım. Bu misyonumu devam ettirmek istiyorum. Olabildiğince insanın daha mutlu ve sağlıklı olması için çalışacağım.

Türkiye’de doktor olmak ile Amerika’da doktor olmak arasında ne gibi farklar var?
Amerika’da artık tıbbın küreselleştiğine şahit oluyoruz; alternatif ve bütünleyici pratikleri birleştirme konusunda daha rahatız. Türkiye’de ise doktorların doğu ile batının imkanlarını beraber kullanma imkanı var. Tabii ki; tarihten beri var olan doğal yollarla iyileştirme yöntemlerini kullanma imkanları da var.
 
Kolesterol hakkında bilmeniz gerekenler!

 
 
 
Dr. Öz’den dünya başarısı üzerine.

 
 
 
GÜNÜN TAVSİYESİ VİDEOLARI

  
Dr. Oz’den Özel Armağanlar

 
 
 
DR OZ WIDGET