X

Kurumsal İletişim

BİLGİ İÇİN:

E-posta: PR@digiturk.com.tr
Fax: 0212 326 00 99

The Borgias

Tür Dizi
Yapım
5’inci ve 16’ncı yüzyılda yaşamış; çok zengin, acımasız ve ahlaki açıdan sınır tanımayan bir hanedanlık olan Borgia’ların hayatında, tüm dizilere yetecek kadar bol entrika, cinayet ve seks skandalı vuku bulmuş... “The Borgias”ın yapımcısı ve senaristi, Oscar’lı yönetmen Neil Jordan, “Baba”nın (The Godfather) yazarı Mario Puzo’nun yarattığı Corleone ailesinin, bu yozlaşmış Rönesans ailesini esas aldığını söylüyor. Hatta Puzo, ölmeden önceki son kitabı “The Family”de Borgia’ları anlatıyor... Dizide ise, Borgia Hanedanı’nın reisi Rodrigo Borgia’nın papalık tahtına çıkışını ve taht sürecini izliyoruz. O dönemde papanın, imparatorlukların kaderine yön vermek adına krallara taç verme ve alma yetkisi var. Papa 8. Innocent ölmek üzere ve papalık tahtı herkes tarafından arzulanıyor. Gelgelelim, türlü alavere dalaverelerle papa seçilen isim, şansölye yardımcısı Rodrigo Borgia oluyor. Tahta çıktığında Papa VI. Alexander unvanını alan ve Vatikan’ın gördüğü en ilginç papalardan biri olan Rodrigo Borgia’yı, Oscar’lı Jeremy Irons canlandırıyor.
10. Bölüm / The Confession
Juan'nın cesedinin bulunması üzerine aile içindeki sırlar ortaya çıkar. Cesare, Savonarola'yla ilgilenir. Lucrezia'nın yeni adayı gelir.
9. Bölüm / World of Wonders
Calvino, Raffaelo'nun Lucrezia'yla evlenmek istediğini öğrenir. Machiavelli ve Cesare, yeni bir plan üzerine harekete geçer.
8. Bölüm / Truth and Lies
Lucrezia, Calvino'nun evlilik teklifini Raffaelo'yla ilişkisini sürdürebilmek için kabul eder. Cesare, Roma'ya dönen Juan'ın açıklamalarına inanmaz.
7. Bölüm / The Siege at Forli
Juan, Sforza kalesini ele geçirmek için tekrar yola koyulur. Lucrezia, babasının baskılarına rağmen ailesinin seçtiği kişiyle evlenmeyi reddeder
6. Bölüm / Day of Ashes
Papa, ayin sırasında kilisede yaşadıklarının Tanrı'dan bir işaret olduğuna inanır. Cesare, bir kez daha orduda yer alması gerektiğini kanıtlamak ister.
5. Bölüm / The Choice
Papa, Savonarola'nın konuşmasını dinlemek ve onu engelleyebilmek için Floransa'ya gider. Cesare şse Caterina Sforza'yı durdurmak ister.
4. Bölüm / Stray Dogs
Etrafı yağmalayan Fransız ordusu, Ursula'nın yaşadığı manastıra saldırır. Papa, Fransızlara karşı sağlam stratejiyle ilerlemeleri gerektiğini düşünür.
3. Bölüm / The Beautiful Deception
Paolo'nun ölümünü öğrenen Lucrezia sinir krizi geçirir. Bu durumdan muzdarip olan Papa, onu iyileştirmek için bir yol arar.
2. Bölüm / Paolo
Lucrezia ve oğlunu görmek isteyen Paolo, Roma'ya doğru yola çıkar. Papa, gizlice halkın arasına karışınca kimsesizlerin durumunun kötülüğünü fark eder.
1. Bölüm / The Borgia Bull
Papa Alexander VI, onlara ihanet edenlere hesap sorma vaktinin geldiğini düşünür. Cesare ve Juan arasındaki gerginlik giderek artar.
Digiturk bir beIN MEDIA GROUP kuruluşudur.