X

Kurumsal İletişim

BİLGİ İÇİN:

E-posta: PR@digiturk.com.tr
Fax: 0212 326 00 99

Rubicon

Tür Politik, Gerilim
Yapım
James Badge Dale’in büyük bir komployu çözmeye çalıştığı DİZİMAXMORE’un yeni bombası “Rubicon”, ‘70’lerin politik gerilim filmlerinin kilit özelliklerine başvuruyor.

AMC kanalının yeni komplo gerilim dizisi “Rubicon”un adı, aslında Jül Sezar’ın M.Ö. 49’da lejyonuyla birlikte geçtiği İtalyan nehri Rubicon’a bir gönderme. Geri dönüşü olmayan noktadan ileri gitmek anlamında kullanılan ‘Rubicon’u geçmek’ deyimi ise, Sezar’ın bu tarihî adımı üzerine söylenmiş ve günümüze kadar gelmiş... Lakin dizi, ABD’nin ‘70’lerdeki paranoya döneminde çekilen “Başkanın Tüm Adamları” ya da “Akbabanın Üç Günü” gibi ünlü politik gerilim filmlerinden esinleniyor. Başrolünü “The Departed”, “24” ve “The Pacific”teki rollerinden hatırladığımız James Badge Dale’in üstlendiği “Rubicon”un pilotunu ise, şimdiye kadar “The Sopranos” ve “Sex and the City” gibi dizilerin yönetmenliğini yapmış Allen Coulter çekmiş.

HER ‘KOMPLO’ TEORİ DEĞİLDİR

 lk bölümde, entelektüeller ve şifre kırıcılardan oluşan New York’lu bir beyin takımının çalıştığı istihbarat bürosu API’yla (American Policy Institute) tanışıyoruz. Korkunç bir trajediyle yüzleşen büronun analistlerinden Will Travers’la birlikte hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı bir maceranın içine dalıyoruz... Karısı ve çocuğunu 11 Eylül’de yitirmiş, API’ın en zeki beyinlerinden olan Will, yine API’da çalışan kayın pederini de bir tren kazasında kaybediyor. Kahramanımız, bu ölümün ardından kendini tekinsiz bir komployla ilgili ipuçlarını araştırırken buluyor... Kadroda James Badge Dale’in yanı sıra Oscar adayı Miranda Richardson ve “Walk the Line”da rol alan Dallas Roberts gibi sağlam isimler var... Komplo hikâyeleri ve dev şirketler ile hükümetler arasındaki şüpheli ilişkiler ilginizi çekiyorsa, “Her komplo teori değildir” sloganıyla yola çıkan, güven ve güç hakkındaki bu çarpıcı diziye kayıtsız kalamayacaksınız.

RUBICON ADI NEREDEN GELİYOR?

Rubicon, İtalya’nın kuzeyinde bulunan 29 km uzunluğunda bir nehir... ‘Rubicon’u geçmek’ deyimi, geri dönüşü olmayan noktadan ileri gitmek anlamında kullanılıyor ve Jül Sezar’ın M.Ö. 49 yılında lejyonu ile nehri geçmesine atıfta bulunuyor. Rubicon, nehir yatağını zaman içerisinde birkaç kez değiştirdiği için bugün Sezar’ın geçtiği orijinal nehrin nerede olduğu söylemek mümkün değil. Nehir, Roma Cumhuriyeti döneminde ülkenin kuzeyi ve güneyi arasında generallerin ordularıyla geçmesinin yasak olduğu bir sınır çizgisi olması nedeniyle önemli. M.Ö. 49 yılında Jül Sezar ordusuyla nehri geçince bu yasağı çiğneyerek bir iç savaşa neden olmuş. Tarihçi Suetonius’a göre Sezar, “ok yaydan çıktı, geri dönüş yok” manasına gelen ünlü sözü “Alea iacta est”i bu sırada söylemiş...
13. Bölüm / You Never Can Win
Will, Spangler ve Hadas arasındaki eksik bağlantıyı bulur. Katherine, kocasının ölümü ile ilgili tüm gerçekleri öğrenir.
12. Bölüm / Wayward Sons
Ape, uzun zamandır takip ettiği teröristi yakalamak için CIA ve FBI ile iş birliği yapar. Ingram, Katherine'i korumak için uğraşır.
11. Bölüm / A Good Day's Work
Grant, Miles, ve Julia İranlı teröristlerin de dahil olduğu bir projede çok önemli yol katederler. Katherine evinden çıkmamaktadır. Will, Spangler'dan özel ilgi görür.
10. Bölüm / In Whom We Trust
Will sonunda, Tom Rhumor ve Truxton Spangler'ın API ile olan bağlantısı hakkında Katherine Rhumor'la konuşur. 
9. Bölüm / No Honesty in Men
Will daha telaşı bir haldedir ve garip davranmaktadır. Katherine, fotoğraftaki çocukların isimlerini aramaya devam eder. Kale bir araştırma içerisindedir.Miles ve Grant, Julia'nın ekibe kabul ederler.
8. Bölüm / Caught In The Suck
CIA, yürüttüğü bir operasyon için Miles ve Tanya’dan yardım ister. Kate’den daha fazla tüyo almasına rağmen Will gittikçe daha çok hüsrana uğrar, tek istediği davayı aydınlatacak daha çok yanıttır.
7. Bölüm / The Truth Will Out
FBI , Amerikan Siyaset Enstitüsü’ndeki (API) tüm girişleri kapatır ve tüm çalışanları yalan makinası testine sokmakla tehdit eder. Katherine artık kendi evinde güvende olmadığının farkına varır.
6. Bölüm / Look To The Ant
Will güvenlik önlemlerinin artırılmasına karar verir ve Kate’ten yardım ister. Katherine, bir gazete kupürü ile eşinin ölümü arasında bir bağlantı keşfeder.
5. Bölüm / Connect The Dots
Will Travers, şüpheli çalışanları tespit etmek için Amerikan Siyaset Enstitüsü’nü tetkik ertemeye başlar. Eşinin ölümüyle ilgili gerçeklerin bir türlü gün ışığına çıkmaması nedeniyle Katherine şüpheli cinayeti kendi kendine aydınlatmaya karar verir.
4. Bölüm / The Outsider
Truxton, Travers’ı Washinton’da bir iş ziyaretine götürünce, geride kalan ekip çok önemli yönetimsel kararlar tek başlarına almak zorunda kalırlar. Katherine olanları unutup hayatına devam etme kararı alsa da Tom’un cep telefonunda bulduğu bir şüpheli bir ses kaydı her şeyi değiştirir.
3. Bölüm / Keep the Ends Out
Katherine ve Wheeler, intihar eden Tom’un ardından üzüntülerini paylaşırlar. Bu beklenmedik intihar her ikisinin de kafasını karıştırmış ve birbirlerine yakınlaştırmıştır. Maggie’nin eski kocası af dilemek için kadını ziyaret eder. David Hadas’ın oğlu da elinde cinayeti aydınlatacak çok önemli bir ipucunu Travers’la paylaşır.
2. Bölüm / The First Day of School
Öldürülen müdürü Hadas’ın pozisyonuna geçen Travers bulmacada bulduğu şablonun benzer noktaları üzerinde çalışmaktadır. Hadas’ın eski dostlarıyla görüşen Travers, bulmaca kodlarını yıllar önce Hadas’ın bulup test ettiğini öğrenir. Bu sırada intihar eden sanayici Tom Rhumor’un dul karısı Katherine, adamın ölmeden iki gün önce vasiyetini değiştirdiğini öğrenir. Adamın kendisine miras olarak bıraktığı bir malikaneyi görmeye gider.
1. Bölüm / Gone in the Teeth
Will Travers işinde gayet başarılı bir istihbarat uzmanıdır. 9/11 olaylarında karısı ve kızını kaybeden adam tamamen işine odaklanmıştır. Bir gün bulmacada gizli bir şablon olduğunu keşfeder ve durumu müdürü David Hadas’a iletir. Hadas bu raporu ciddiye almaz ve Travers’e hayalgücünün fazla çalıştığını söyler. Aynı gece Hadas bir tren kazasında hayatını kaybeder. Travers bunun basit bir kaza olmadığından emindir. Bu sırada varlıklı bir sanayici olan Tom Rhumor, kafasına silah dayayarak intihar eder.
Digiturk bir beIN MEDIA GROUP kuruluşudur.