Spor Toto Süper Lig Yayın Hakları Kararı

Rekabet Kurulu’ndan onay çıktı: Süper Lig maçları 2016 - 2017 futbol sezonu sonuna kadar Digiturk’te!

Rekabet Kurulu, Spor Toto Süper Lig maçlarının yayın haklarına ilişkin kararını verdi.  Digiturk,  2016-2017 sezonunun sonuna kadar maç yayınlarının  tek adresi olmaya devam edecek.

Türkiye’nin lider televizyon yayıncılığı platformu olan Digiturk, 2001 yılından bu yana yayın haklarını elinde bulundurduğu Spor Toto Süper Lig maçlarını 2016-2017 futbol sezonu  sonuna  kadar yayınlamaya devam edecek.

Digiturk, son olarak 2010 yılında yapılan ihalede yaklaşık 2 milyar dolarlık en yüksek teklifi vererek 5 yıl süreyle yayın haklarını aldığı Süper Lig maçlarını, dünya standartlarında HD görüntü ve ses kalitesinin yanı sıra 3D olarak da futbolseverlere ulaştırıyor. Rekabet Kurulu tarafından 24 Ekim 2013 tarihinde açıklanan karar sonrasında Spor Toto Süper Lig maçlarını yayınlama hakkı 2 yıl daha uzatılmış oldu.  
Böylece,  ligimizin yayın hakları aralıksız 16 yıl süre ile Digiturk tarafından gerçekleştirilmiş olacak.  Digiturk, liglerin yayın hakları konusunda İngiliz BskyB’nin ardından aralıksız en uzun süre  yayın yapan platform özelliğini kazanarak Türk futbolunun ana sponsoru olmaya devam edecektir.

İlklerin şirketi Digiturk 4K teknolojisiyle maç yayınlayacak


Ülkemize 2000 yılında digital teknolojisini tanıtan Digiturk, daha sonraki yıllarda sırasıyla HD ve 3D yayın teknolojilerini de getiren ilk şirket olmuştur. Şu anda tüm dünyada henüz test aşamasında olan ve özellikle maç yayınlarında netliği  birkaç kat daha artırmayı hedefleyen 4K teknolojisinin ilk testlerini geçtiğimiz Mart ayında gerçekleştiren Digiturk önümüzdeki aylarda 4K teknolojisiyle ilk canlı maç yayınını planlamaktadır.

Güncelleme: 09:24 06 Mart 2014 Perşembe
Digiturk bir beIN MEDIA GROUP kuruluşudur.