X

Kurumsal İletişim

BİLGİ İÇİN:

E-posta: PR@digiturk.com.tr
Fax: 0212 326 00 99

Salvage Code Red
SOS: Kırmızı Alarm
Tür: Belgesel
Dünya’nın en büyük arama kurtarma ekipleri bünyesinde görevlerini sürdüren gerçek kahramanların adeta zamanla yarışarak, gemileri, tayfayı ve yükleri kurtarmaya çalışırken yaşadığı inanılmaz serüvenleri izleme olanağı bulacaksınız. Dünya’daki en tehlikeli mesleklerden bir tanesi olan deniz kurtarmacılığı üzerine odaklanan bu yapımda, riskli operasyonlar sırasında bir çok şey şansa olduğu kadar, uzmanlığa da dayalı olduğunu birebir tecrübe edeceksiniz. Her yıl yüzlerce gemi kazasının yaşandığı bir gerçek ve çarpışan gemileri, patlayan tankerleri, yolcu gemilerini kurtarma operasyonlarına yüreğini vermiş, belgeselin ana teması olan bu gözüpek ve profesyonel ekipler kurtarıyor…Bu inanılmaz operasyonların başındaki “Kurtarma Uzmanları”, dalgıç ekiplerinden, gemi mühendislerinden ve kimya uzmanlarından da destek alıp koordinasyon sağlıyor. Onlar her devrin en pahalı, tehlikeli ve karmaşık kurtarma operasyonlari için doğanın ve kaderin gazabıyla mücadele ederek sert denizlerde seyrederken canla başla mücadelelerini sürdürüyorlar. SOS: Kırmızı Alarm’da da bu adrenalin yüklü maceralar ilk defa ekrana geliyor. Hayata sığmayacak kahramanların patlamalı öyküleri, serüvenler sürdükçe gemi kazalarının gizli dünyasına büyüleyici bir bakış atmamızı sağlıyor.

SOS: Kırmızı Alarm: Tayfun (Salvage Code Red: Typhoon Alley)
04 Ekim 2010 Pazartesi 22:00

Bir petrol tankeri, Pasifik’teki fırtınaya kapılıp Kenting Milli Parkı’na doğru sürükleniyor. Tüm ekip, Tayvan’da meydana gelen son 50 yılın en şiddetli fırtınalardan biri bölgeyi vurmadan önce tankeri yeniden yüzdürebilmek için canla başla uğraşıyor. Bu arada, ekip bir yandan zamanla yarışırken bir yandan da sıradışı bir görev için 1300 km uzaklıktaki Connecticut’a gidiyor. Burada 2000 tonluk bir kuru havuzu karaya çıkarmaya çalışacaklar...

SOS: Kırmızı Alarm: Tehlike Bölgesi (Salvage Code Red: Disaster Zone)
11 Ekim 2010 Pazartesi 22:00

Pasifik Okyanusu’nda meydana gelen ve Tayvan’ı vuran Morakot Tayfunu, önüne çıkan her şeyi silip süpürüyor. Fırtınaya kapılan dev bir gemi, Kenting Milli Parkı’ndaki milyon dolarlık akvaryuma doğru sürükleniyor. Kontrolden çıkan gemi sadece akvaryumu değil koruma altına alınmış kıyılardaki doğal yaşamı da tehdit ediyor.

SOS: Kırmızı Alarm: Zehir Tehditi (Salvage Code Red: Toxic Threat)

18 Ekim 2010 Pazartesi 22:00

77 metrelik bir kuru yük tankeri, Cape Town açıklarında gemilerin kabusu haline gelmiş sığ bir bölgede karaya oturuyor. 660 ton akaryakıt ve 30.000 ton kömür taşıyan “The Seli 1” isimli gemi, fırtınanın azgın sularında parçalanma tehlikesiyle karşı karşıya... Acaba kurtarma ekibi, gemideki zehirli ve çevreye zararlı olan maddeleri bu zorlu koşullarda tahliye etmeyi başarıp; olası bir çevre felaketini önleyebilecek mi?
SOS: Kırmızı Alarm: Kıyı Krizi (Salvage Code Red: Coastal Crisis)

25 Ekim 2010 Pazartesi 22:00

Kurtarma ekibi, Morakot Tayfunu geçtikten sonra Colombo Queen adlı gemiyi yeniden yüzdürebilmek için enkazın bulunduğu bölgeye gidiyor. Ancak, ağır hasarlı gemiyi yeniden hareket ettirebilmek bile oldukça zor görünüyor. Bu sırada, Doğu Amerika Kıyıları’nı etkisi altına alan başka bir fırtınaya kapılan La Princesa isimli mavna, şiddetli rüzgar ve hırçın denize mağlup oluyor. Acaba ekibimiz Virginia Sahili’ndeki bir iskeleye doğru sürüklenen mavnayı, daha fazla hasara neden olmadan durdurabilecek mi?
 • Nat Geo People
 • ID X
 • Discovery Showcase HD
 • TRT Belgesel
 • Discovery
 • Discovery Science
 • Animal Planet
 • beIN İZ HD
 • National Geographic HD
 • Discovery Channel HD
 • Nat Geo Wild HD
 • Discovery Showcase HD
Digiturk bir beIN MEDIA GROUP kuruluşudur.