X

Kurumsal İletişim

BİLGİ İÇİN:

E-posta: PR@digiturk.com.tr
Fax: 0212 326 00 99

Banged Up Abroad 4
Kabusa Dönen Yolculuklar
Tür: Belgesel
Bazıları sırf macera olsun diye, bazıları hayatlarında yeni bir sayfa açmak için, kimileri ise unutamayacakları bir tatil hayaliyle gittiler... Hepsinin tek bir ortak özelliği vardı... Hayatlarının en büyük kabusunu yaşamaları...

18 yaşında Bangladeşli saf bir kız çocuğu, okul masraflarını karşılayabilmek için eroin kaçırmaktan tutuklanıyor, çocuk evi açmak için Çeçenistan’a giden genç bir çift acımasız teröristlerce kaçırılıyor ve büyük bir haber yakalamak umuduyla Afganistan’a giden bir gazeteci tutuklanarak, El-Kaide üyelerinin yanına konuyor. Tüm bu nefes kesen hikayeler ve daha fazlası sadece “Kabusa Dönen Yolculuklar” da (Banged Up Abroad 4).

Jamaika Kaçışı (Jamaican Getaway)
14 Aralık Salı 21.50

TK White ve kız arkadaşına, 5000 $ karşılığında Jamaika’dan esrar getirmeleri teklif edilir. Jamaika’da esrar alışverişinin yasak olduğundan habersiz olan çift, yola koyulur ve turist gibi davranarak güneş ve kumun tadını çıkarır. Birkaç gün sonra ikili yasadışı maddeleri gizleme ihtiyacı duymadan çantalarına koyarak hava limanına gelir ve güvenlik aramasında kolayca yakalanır. Kelepçelenerek Kingston’daki aşırı kalabalık ve hamam böcekleri tarafından istila edilmiş devlet hapishanesine gönderilen çift, düşmanca davranan Jamaikalılar’a karşı eşcinsel yaşam tarzlarını savunmak durumunda kalır. TK’in ailesi avukat tutarak kızlarını kurtarmayı başarır ancak suçluluk duygusu duyan TK, kız arkadaşının da serbest kalabilmesi için mücadele etmek zorunda.

Sierra Leone (Sierra Leone)
21 Aralık Salı 21.50

Binbaşı Phil Ashby, Ocak 2000’de, Batı Afrika’ya giderek, Sierra Leone’de savaş halinde olan grupları silahsızlandırmak için Birleşmiş Milletler’e katılıyor. Karşısına çıkan manzara ise savaş lordları tarafından yönetilen kana susamış bir grup silahlı çocuk oluyor. Bazı isyancılar silahlarını Phil’e çevirince, işler kontrolden çıkıyor ve öfkelenen savaş lordları BM askerlerini kuşatıyor. Etrafı kuşatılmış ve silahsız olan Phil, her şeyini riske atarak, umutsuzca isyancıların kontrolü altında bulunan ormana kaçıyor. Phil’in hayatta kalma mücadelesi ve başından geçen inanılmaz olaylar “Kabusa Dönen Yolculuklar”ın bu bölümünde ekranlarınıza geliyor.

Delhi (Delhi)
28 Aralık Salı 21.50
1999 yılında, kalbi kırık Londralı Clare Matthews, Hindistan Goa’ya seyahat etme kararı alır. Hindistan’a adeta aşık olan Clare, kısa süre sonra para sıkıntısı çekmeye başlar. Acilen nakit paraya ihtiyacı vardır ve bunun için en büyük korkusuyla yüzleşmeye karar verir. Avrupa’ya gönderilmek üzere yaklaşık 1 kg esrarı bir heykelin içine saklar. Bu şekilde kuryeliğe başlayan Clare, eğlenceli yaşam tarzına kendini kaptırır ve daha fazla para kazanmak ister. Ardı ardına paketler göndermeye başlar ancak bunlardan bir tanesi Avrupa’ya asla ulaşmaz. Kargo şirketi adresi kaybettiklerini ve Clare’den bir faks alması için ofise gelmesini rica eder. Olası bir tuzaktan şüphelenen ancak paraya ihtiyacı olan Clare faksı almayı kabul eder. Sonuç olarak yakalanır ve Asya’nın en büyük hapishanelerinden birinde duruşmayı beklerken yılları geçer. Aradan uzun süre geçtikten sonra, 5 yıl cezaya çarptırılır ki bu süreyi zaten tutuklu olarak cezaevinde geçirmiştir bile. Tahliyesinden kısa bir süre sonra avukatı Clare’in cezasının uzatıldığını kendisine bildirir. Dünyası başına yıkılan Clare, Londra’ya dönebilmek için bir 3 ay daha beklemek zorunda kalacaktır.
 • Nat Geo People
 • ID X
 • Discovery Showcase HD
 • TRT Belgesel
 • Discovery
 • Discovery Science
 • Animal Planet
 • beIN İZ HD
 • National Geographic HD
 • Discovery Channel HD
 • Nat Geo Wild HD
 • Discovery Showcase HD
Digiturk bir beIN MEDIA GROUP kuruluşudur.