X

Kurumsal İletişim

BİLGİ İÇİN:

E-posta: PR@digiturk.com.tr
Fax: 0212 326 00 99

Caught In The Act: Unexpected Enemies
Hayvanlara Suçüstü: Beklenmedik Düşmanlar
Tür: Belgesel
Dünya çapında kameralara yansıyan inanılmaz ve sıradışı hayvan davranışlarına şahit olacaksınız.

Zürafayı çeken kameranın objektifi bir anda vahşi köpeklerin ortasında kalan bir sırtlanın mücadelesine dönüyor. Sırtlanın hayatta kalma savaşının ardından, dev bir balinanın hasar verdiği teknede yolcuların verdiği ölüm kalım mücadelesini ve öfkeli bir suaygırının kameralara yöneldiği anı dehşet içinde izleyeceksiniz.

Ender rastlanan, ilgi çekici vahşi yaşam anlarını belgeleyen bu muhteşem yapımda; turistlerden avcılara, amatörlerden profesyonellere kadar pek çok kaynaktan derlenen görüntüleri izlerken şaşkınlığınızı gizleyemeyeceksiniz.

Uzmanlar, bu eşsiz hayvan davranışlarını incelerken, görgü tanıkları da bu nefes kesen anları yeniden yaşıyor. Tüm bunlar ve daha fazlası bu belgesel dizi ile ekranlarınıza geliyor.

Köpekbalıklarıyla Dalmak (Diving With Sharks)
12 Aralık Pazar 21.00

“Hayvanlara Suçüstü” (Caught In The Act) yaban hayatına yepyeni bir bakış getiriyor. En eğlenceli ve en tuhaf hayvan davranışlarına tanıklık edeceğiniz bu bölümde, hayvanlar hakkında bildiklerinizi yeniden sorgulayacaksınız . Profesyonel ve amatör görüntülerin bir araya geldiği bu yapımda, vahşi yaşamı en doğal ve en gerçek haliyle izleme olanağı bulacaksınız. Yiyecek için verilen rekabet, hayvanlara beklenmedik şeyler yaptırabilir. Örneğin, babunlar sadece çitalardan değil, insanlardan da yemek çalacak taktikler geliştirebiliyor. Aslanlar ve leoparların, rakiplerinin avını çalmak için verdikleri inanılmaz mücadeleyi izlerken hayretler içinde kalacaksınız. Son olarak da, Afrika sularında gümüş uçlu ve kaplan köpekbalıklarıyla burun buruna gelerek, doğru kararı vermenin ölümle yaşam arasındaki ince çizgiyi belirlediği o kritik anlara tanıklık edeceksiniz.

Leopar Pitona Karşı (Leopard vs. Python)
5 Aralık Pazar 21.48

“Hayvanlara Suçüstü” (Caught In The Act) yaban hayatına yepyeni bir bakış getiriyor. Profesyonel ve amatör görüntülerin bir araya geldiği bu yapımda, vahşi yaşamı en doğal ve en gerçek haliyle izleme olanağı bulacaksınız. Vahşi doğada hayatta kalmanın anahtarı adapte olmaktır. Aç bir fok balığının, zavallı penguenin midesindeki sardalyaları alabilmek için karnını parçaladığı dehşet anına tanık olacaksınız. İki dişi aslanı, yavrularını erkek aslana karşı korurken ve son olarak da bir leoparı devasa pitonla güreşirken soluk soluğa izleyeceksiniz. Tüm bunlar ve daha fazlası, bu belgesel dizi ile ekranlarınıza geliyor.

Yamyam Ahtapot (Cannibal Octopus)
19 Aralık Pazar 21.00

Bu belgesel dizi ile, Dünya çapında çekilen sıradışı ve hayret uyandıran hayvan davranışlarına şahitlik edeceksiniz. Profesyonel ve amatör görüntülerin bir araya geldiği bu yapımda, vahşi yaşamı en doğal ve en gerçek haliyle izleme olanağı bulacaksınız. Kameralar, hayatınızda daha önce görmediğiniz sıradışı hayvan görüntülerini çekmeye devam ediyor... Bir aslanın, suaygırı yavrusunu rehin alışını, bir gergedan boğulurken onu kurtarmak için zamana karşı verilen mücadeleyi, 15 yıldan beri ilk kez objektiflere yansıyan beyaz aslan yavrularını, yamyam bir ahtapotun hemcinsini yerken ki şok edici görüntüleri ve daha fazlasını bu yapım ile izleme olanağı bulacaksınız.

HayFillerin Savaş Alanı (Elephant Battleground)
19 Aralık Pazar 21.48

Birbirinden değişik hayvan davranışlarını gözler önüne seren “Hayvanlara Suçüstü” (Caught In The Act) belgesel dizisinin bu bölümünde, ilgisini aniden ağacın tepesindeki dokumacı kuşunun yuvasına çeviren, kana susamış bir Afrika babununun karanlık yüzüne tanıklık edeceksiniz. Ardından iri sıçanı bir güvercini midesine indirirken ve aslanlardan kaçıp kendisini suya bırakan çaresiz bir bufalonun, timsahların keskin dişleri arasında biten hazin sonunu izliyoruz. Son olarak da genç bir filin, kendisinden daha yaşlı ve büyük olan hemcinsini uzun dişleriyle nasıl yaraladığına tanıklık edeceksiniz.

Tehlikeli Avlar (Dangerous Games)
26 Aralık Pazar 21.00

 “Hayvanlara Suçüstü”nün altıncı bölümünde, tüyleri diken diken eden karşılaşmalar ve tehlikeli gösterilerle dolu heyecan verici görüntüler bir araya geliyor. Vahşi doğada ya kazanmak vardır ya da kaybetmek... Dişilerle çiftleşmek için kıyasıya rekabet etmek, bir lokma için yiyecek verilen mücadeleler ya da sadece güç gösterisi... Hiç beklemediğiniz canlıların sergilediği cesaret örneği ve bazen de korkaklıklar karşısında şaşkına döneceksiniz. Kameralar, hayatınızda daha önce görmediğiniz sıradışı hayvan görüntülerini çekmeye devam ediyor... Bir aslanın bufaloyu kovalama anını, vahşi köpeklerin saldırdığı fil sürüsünün kontrolden çıkıp kameramana doğru yönelişini ve aç bir sırtlanın, avını iştahla yiyen bir leoparı taciz edişini nefeslerinizi tutup izleyeceksiniz.

 • Nat Geo People
 • ID X
 • Discovery Showcase HD
 • TRT Belgesel
 • Discovery
 • Discovery Science
 • Animal Planet
 • beIN İZ HD
 • National Geographic HD
 • Discovery Channel HD
 • Nat Geo Wild HD
 • Discovery Showcase HD
Digiturk bir beIN MEDIA GROUP kuruluşudur.