X

Kurumsal İletişim

BİLGİ İÇİN:

E-posta: PR@digiturk.com.tr
Fax: 0212 326 00 99

Master of Disaster
Felaket Uzmanı
Tür: Belgesel
Önüne çıkan her şeyi yutan devasa çığların düşüş hızı, bomba patlamasının yarattığı güçlü etki ve ölümcül yıldırımların frekansı gibi imkansız görünen ölçümleri yapmak bilim adamı Tim Samaras ve ekibinin işi. Tim’in denenmiş cihazlarla ve son tekniklerle yaptığı ölçümler sayesinde yeni güvenlik önlemleri geliştirerek artık kendimizi daha iyi koruyabiliriz.

Felaket Uzmanı: Patlayıcı Güç (Master of Disaster: Blast Force)
Daha önce ABD’de bir otobüs intihar bombası olarak kullanılmadı. Ancak yetkililer bunun her an olabileceği konusuna hemfikir. Bomba yüklü bir otobüs ile bir saldırı düzenlendiğinde, bu sadece içindeki yolcuları öldürmekle kalmaz, patladığı bölgede de çok büyük zarara ve ölümlere sebep olur. Böyle dehşet verici bir sahneyle karşı karşıya kalmamak için her an hazırlıklı olmak gerek. Tim Samaras ve ekibi, hiç yaşamamayı umdukları bu felaket senaryosuyla en iyi şekilde başa çıkabilmek ve insanların hayatını kurtarabilmek için büyük patlamanın yarattığı yıkıcı etkiyi inceliyor.

Felaket Uzmanı: Ölüm Tuzağı (Master of Disaster: Death Trap) 
Bu bölümde Tim Samaras, göçük altında kalan felaketzedeleri kurtarmakta kullanılacak çığır açan bir teknoloji üzerinde çalışıyor. Göçükler, Dünya’nın her an her yerinde meydana gelebilen ve on binlerce insanın hayatına mal olabilecek bir afetlerdendir. Fırtınalar, depremler zayıf yapılar veya terör saldırıları; sebebi her ne olursa olsun sonuç, yıkılan bir bina felaketin kendisi kadar yıkıcı bir etki yaratır. Tehlikeli koşullarda çalışan kurtarma ekipleri başkalarının hayatını kurtarabilmek için kendilerininkini riske atmak zorunda. Bu bölümde Tim Samaras ve ekibini, yıkıntıya yaklaşmadan göçük altını görüntüleyebilen bir cihaz üzerinde çalışırken izleyeceksiniz.

Felaket Uzmanı: Çığ Altında (Master of Disaster: Avalanche Attack)
Her yıl kış sporlarının tadını çıkarmak isteyen milyonlarca kişi sezon gelince soluğu kayak merkezlerinde alıyor. Madalyonun öteki yüzünde ise önüne çıkan her şeyi yutan devasa çığların yarattığı tehlike var. Kurbanların çoğu ağır travma, boğulma ya da diri diri gömülerek hayatlarını kaybediyor. Tim Samaras ve uzman ekibi çığ yolu üzerine yerleştirdikleri cihazlar sayesinde bu “beyaz tehdit” hakkında anlık veri toplamayı hedefliyor. Kameralarla ve sensörle donatılmış bir “demiradam” kullanarak insan bedeninin çığlardan nasıl etkilendiğini anlamaya çalışıyorlar. Elde edilecek bilgiler sayesinde kazazedelere çok geç olmadan ilk müdahale yapılabilir…

Felaket Uzmanı: Kasırgalar (Master of Disaster:Tornadoes/Hail)
Bilim adamları Tim Samaras’a daha önce hiç denenmemiş, imkansız gibi görünen bir teklifte bulunuyor. Boeing ile kasırga hakkında anlık veri toplamak… Hem de yol kenarından veya radar görüntülerinden değil, tam olarak kasırganın içinden! Bu Tim için, bilim kurgu filmlerinden fırlamış gibi görünen teknoloji harikası cihazlarını kullanabilmesi için mükemmel bir fırsat. Bu cihazlar fırtınanın içine girip yer ekiplerine kasırganın bilinmeyen yönleri hakkında veri sağlayacak. Bu belgeselde, kasırga yolunu izleyerek doğru anı yakalamaya çalışan Tim’in heyecan dolu dakikalarında ona eşlik edeceksiniz.
 • Nat Geo People
 • ID X
 • Discovery Showcase HD
 • TRT Belgesel
 • Discovery
 • Discovery Science
 • Animal Planet
 • beIN İZ HD
 • National Geographic HD
 • Discovery Channel HD
 • Nat Geo Wild HD
 • Discovery Showcase HD
Digiturk bir beIN MEDIA GROUP kuruluşudur.