X

Kurumsal İletişim

BİLGİ İÇİN:

E-posta: PR@digiturk.com.tr
Fax: 0212 326 00 99

Bondi Rescue: Bali
Bondi Plajı: Bali
Tür: Belgesel
Bondi Plajı: Bali - Bölüm 1 (Bondi Rescue: Bali - Ep1)
24 Aralık Cuma 21.00

Mavi tişörtlü cankurtaranlarımız Avustralya’nın en ünlü plajının güneşini, sörfünü ve kumunu, Bali’deki Kuta Plajı’nın dev dalgaları ve kalabalığıyla değiştiriyor. Avustralyalı ekip, iki ay boyunca tüm yetenek ve tecrübelerini Balili cankurtaranlara aktaracak. Geldikleri gün oldukça sıcak karşılanan Bondililer, Bali’nin kültürü, tarihi ve geleneklerinden son derece etkileniyor. Çıkan omuzlardan, sıcak çarpmasına ve boğulmalara kadar pek çok aksilikle başa çıkabilmek için birlikte çalışan iki ekip, 5 km’lik uzun sahilde devriye görevine çıkıyor.

Bondi Plajı: Bali - Bölüm 2 (Bondi Rescue: Bali - Ep2)
24 Aralık Cuma 21.25

Balili cankurtaran ekibi, Bondili meslektaşlarını son derece eğlenceli alıştırmaları da kapsayan haftalık eğitimlerine davet ediyor. Üç çiğ yumurta ve portakal suyuyla hazırlanan bir tür enerji içeceğini de tüketmeleri gereken Bondili cankurtaranlar, hayli sıkıntıya girecek gibi görünüyor. İlerleyen zamanlarda kurtarma faaliyetleri arttıkça, ekip yeteri kadar ekipman olmadığı için zorluk yaşamaya başlıyor. Terry, Bali’deki imkanlar kısıtlı olduğu için Bondi’yi arayarak neler yapabileceğine bakıyor. Sahilin diğer tarafında, cankurtaranlar bir kurtarma görevi için, 1 km’lik bir mesafeyi koşmak zorunda kalıyor. Tom, Denpasar’daki yerel pazara gidip burada satılan inek burnu ve dilleriyle burun buruna geliyor. Buna daha fazla dayanamayan Tom, çareyi hızlıca uzaklaşmakta buluyor. Son olarak, Balili cankurtaranlar, Bondili meslaktaşlarına “akrep yarışması”nda (sörf tahtasında başaşağı durmak) meydan okuyor.

Bondi Plajı: Bali - Bölüm 3 (Bondi Rescue: Bali - Ep3)
31 Aralık Cuma 21.00

Birkaç haftayı geride bırakan Bondi ekibinin, alışkın oldukları ekipmanların yokluğu nedeniyle yaşadıkları sıkıntı iyiden iyiye hissedilmeye başlıyor. Cankurtaranların dört gözle beklediği Whippet, Sidney’den tam zamanında döndü. Beraberinde dürbün, kurtarma botu, sedye, oksijen tüpü ve ATV gibi son derece önemli ekipmanlar da getirmesi, ekibe rahat bir nefes aldıracak gibi görünüyor. Yaklaşık 1 km ileride sörf tahtasından düşüp, denizde zor anlar yaşayan iki gencin farkedilmesiyle ATV ilk görevine çıkmış oluyor. Hafızalarda iz bırakan bu kurtarmanın sonunda gelen bir ambulans, gençleri alelacele hastaneye götürüyor.

Bondi Plajı: Bali - Bölüm 4 (Bondi Rescue: Bali - Ep4)
31 Aralık Cuma 21.25

Terry, Balili meslektaşlarına Avustralya’dan gelen ekipmanların nasıl kullanılacağını gösteriyor. 19 yaşındaki İngiliz sörfçü Andy, kabaran dalgaların kurbanı olunca Terry’nin verdiği sedye eğitimini uygulama fırsatı da doğmuş oluyor. Genç sörfçünün omurgasının kırılmış olabileceğinden şüphelenen ekip, kazazedeyi sabitleyerek hastaneye naklediyor. Sahilin başka bir kısmında, vahşi dalgaların arasında kalan bir anne ve iki çocuğunu kurtarmak için ekip Kuta’daki en zorlu sınavlarından birini veriyor. Aile ile birlikte Tom ve Whippet de hırçın dalgalarla boğuşup, başlarını suyun üstünde tutmak için mücadele ediyor. Yatesy ve Chappo, Bali’nin en iyi sörf noktalarından birinde karaya oturan bir “hayalet” gemiyi incelemek için yola çıkıyor. İsyancı mürettebat ve öldürülen bir kaptanla ilgili çeşitli söylentilere konu olan bu terkedilmiş geminin gizemi, merakları üstüne çekiyor.
 • Nat Geo People
 • ID X
 • Discovery Showcase HD
 • TRT Belgesel
 • Discovery
 • Discovery Science
 • Animal Planet
 • beIN İZ HD
 • National Geographic HD
 • Discovery Channel HD
 • Nat Geo Wild HD
 • Discovery Showcase HD
Digiturk bir beIN MEDIA GROUP kuruluşudur.